Jak cestovat po Indii autobusem

Navzdory varování, jak jsou autobusy drahé a horší než vlaky, mi zas tak špatné nepřišly. Ovšem cena neklimatizovaného autobusu byla oproti neklimatizované druhé vlakové třídě na stejné trase o půlku vyšší.

Autobusové linky provozuje několik společností, asi nejlepší je hledat vhodný spoj přes agregátory jako Redbus.in.

Bohužel nám se s naší českou debetní kartou nepovedlo přes internet zaplatit s vysvětlením, že „international cards are not accepted“. Zkuste kreditní kartu, pokud máte, nebo požádejte o pomoc v hotelu/hostelu, kde jste ubytovaní. Nám rezervaci zaplatil majitel hostelu svojí kartou a my mu danou částku dali v hotovosti.

Většina autobusů je zřejmě ještě neklimatizovaná, ale zato dálkové autobusy mají postele. Přesněji řečenou jsou to takové kóje podobné lůžkům ve vlacích, pro jednu nebo dvě osoby, kam se zavřete. Oproti vlakům mají tu výhodu, že když jste zavření, nikdo na vás neleze.

Bohužel jízda po silnici zdaleka není tak plynulá jako po kolejích, připravte se proto na cukání, prudké brzdění a neustálé troubení. Chybějící klimatizaci vyřešíte otevřeným okýnkem a budete tam mít docela příjemně.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..