Co mě naučilo stopování

Na pohlaví záleží

Je to smutné a nespravedlivé, ale holkám se stopuje mnohem lépe. Respektive, stopuje se všem úplně stejně, ale holkám mnohem dříve někdo zastaví.

Na vzhledu záleží

Po probdělé noci jsme 4 hodiny jsme stály u Makarské, vymrzlé, v mikině a legínách, nenamalované a nevrlé. Nezastavil nikdo. Pak jsme nahodily sukně, rtěnku, úsměv a během 15 minut jsme se vezly v autě do Splitu.

stopování makarska chorvatsko

Kolik řečí umíš…

Na východ a jih od nás je znalost cizích jazyků podobná jako v Česku. Tudíž téměř nulová. Naštěstí slovanské jazyky jsou si celkem podobné a s lehkou znalostí ruštiny si vystačíte.

Můžete pak s řidiči probírat tak hlubokomyslná témata, jako jak poznat pravou lásku, kam je nejvýhodnější se odstěhovat za prací nebo proč jde Maďarsko kvůli Viktoru Orbánovi do kytek.

… rukama a nohama se domluvíte všude

Když v Maďarsku nepomůže ani ruština, zapojíte ruce. Občas předvádíte pantomimu hodnou Oscara, ale se svým protějškem si porozumíte.

polský kamioňák stopování česko polsko

Nejvíc vám pomůžou ti nejchudší…

Na Ukrajině nám nabídl přespání starší pán, který se svou rodinou bydlel v malém třígeneračním domku. Můj plat je vyšší než plat celé jeho rodiny dohromady, a to ještě většina jeho důchodu padne na vodku. I tak pro nás vyklidili verandu, převlékli postel a donesli královskou večeři i snídani.

… případně ti nejbohatší

O den později nás pohraničník Vladimir svezl 500 kilometrů a pak nás nechal přespat ve svém víkendovém domku s privátní saunou. V Bosně nám pro změnu majitel autobusové společnosti řekl, že Bosna je pro stopování moc nebezpečná, a zaplatil nám jízdenku na autobus ze severu Bosny až na chorvatské pobřeží.

snídaně na ukrajině

Ano je kouzelné slůvko

Nejlepší zážitky vás potkají, když kývnete na nečekanou nabídku. Dáte si s námi vodku? Jasně! Chcete vzít na prohlídku Szegedu? Jasně! Nechcete přenocovat u nás? Jasně! Půjdeme na večeři do nejlepší restaurace v Lublani? Jasně!

Ne je ještě kouzelnější

Sex? Ne! Zamiloval jsem se do tebe na první pohled, nechceš tu se mnou zůstat? Ne! Už jste večeřely? Ne!

žebráci před mcdonaldem ve varšavě polsko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..