Jak vyřídit vízum do Indie

Získání víza do Indie není zdaleka takové martirium, jak se zpočátku může zdát nebo jak některé návody na internetu tvrdí.

Na oficiálních stránkách vyplňte žádost. Nevynechejte žádné údaje, ani ty, které se vám zdají zbytečné. Jako kontakt v Indii dejte třeba adresu hotelu. Turistická víza jsou pouze jednovstupová, o maximální délce 6 měsíců. 

Standardně se prý tak dlouhá nevydávají, takže si požádejte jen o délku, kterou potřebujete, s drobnou rezervou. Pozor, vízum platí od data vydání, nikoliv data vstupu do země.

K žádosti nahrajte portrétní fotku o rozměrech 5×5 cm s jednobarevným pozadím. Žádost odešlete a vytiskněte, stačí černobíle.

S vytisknutou žádostí pak zajděte na ambasádu v Praze, úřední hodiny jsou od pondělí do pátku od 9:30 do 11:30. Přijďte raději včas, bývají tam fronty. Pokud ale nejsou s vaší žádostí žádné problémy, její přijetí je otázkou asi tří minut. Na ambasádu nemusíte chodit osobně, žádost za vás může odevzdat kdokoliv.

K žádosti je podle pokynů potřeba pouze přiložit tu samou fotku, kterou jste nahrávali, a samozřejmě pas. Neoficiálně na internetu najdete seznamy všemožných podkladů, které si (údajně) máte rovněž přinést.

Někde píšou, že jsou třeba dvě fotky, mně stačila jedna. Dalšími doporučovanými dokumenty je rezervace letenky, rezervace hotelu, kopie pasu a občanky, potvrzení cestovního pojištění, případně i plán cesty.

Co je oficiálně třeba, to nevím. Mně paní u přepážky řekla, ať jí dám všechno, co s sebou mám, prolistovala to, připnula k žádosti a bylo. Které z dokumentů opravdu byly nezbytné, tedy netuším, pro jistotu si ale vezměte všechno. Někteří úředníci prý dokáží být pěkně nepříjemní a vyžadují je.

Na ambasádě odmítají přijímat žádosti dříve než 30 dní před plánovaným odletem, tak tam nechoďte zbytečně brzo. Vízum stojí 850 Kč a vyřizují ho do 8 dní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..