O mně

Když jsem byla malá, chtěla jsem být šestým členem Správné pětky, vyrážet s nimi za dobrodružstvím a psát o nich další příběhy. To mi vydrželo dodnes – nejraději objevuji nové věci a dělím se o své poznatky s ostatními.

Markéta Bartoníčková

2001–2009

Na gymnáziu jsem psala divadelní hry, vydávala školní časopis a postupně chtěla být archeoložkou, soudní patoložkou a velvyslankyní ve Francii. Proto jsem šla studovat mezinárodní vztahy na Masarykovu univerzitu do Brna.

2010

S přítelem jsem vyrazila na 3týdenní cestu vlakem po východní Evropě, což předurčilo můj cestovatelský styl – po vlastní ose, neplánovaně, hodně v kontaktu s místními a většinou mimo turistické highlighty.

2012

Ve třetím ročníku jsem se náhodou dostala do redakce studentských novin LeMUr.mu a moje kariéra se od diplomacie začala odklánět k marketingu. Psala jsem články pro několik novin, učila se používat sociální sítě pro pracovní účely a zjišťovala, jak efektivně komunikovat s cílovými skupinami.

Koupila jsem si čtečku eknih a po čtecí pauze v prvních letech na VŠ se vrátila ke svému standardu alespoň 50 přečtených knih ročně.

2013

K mezinárodním vztahům jsem přidala studium hospodářské politiky a během semestru na Alpen-Adria-Universität v Klagenfurtu ještě mezinárodní podnikání a marketing. Založila jsem svůj první blog o cestování a většinu článků z něj najdete v rubrice Cestování.

2014

Začala jsem se naplno věnovat online marketingu. Pracovala jsem jako copywriter pro Kariérní centrum MU a v digitálních agenturách Cognito a RobertNemec.com se postupně věnovala téměř všem kanálům – PPC reklamě, RTB, sociálním sítím, SEO, content marketingu i analytice.

Rok a půl jsem na pozici Business Development Managera vedla klientské projekty, vytvářela marketingové strategie a řešila propojení jednotlivých kanálů.

2016

Objevila jsem audioknihy, díky nimž můžu konečně bezpečně “číst” i za chůze nebo v dopravních prostředcích.

2017

S kamarádkou Anetou jsem vyrazila na LowCost Race, 10denní stopovací závod po Evropě, bez jakékoliv předchozí zkušenosti se stopem a značně omezená svojí hyperoganizovanou a introvertní povahou. Zjistila jsem, že dokážu fungovat i neorganizovaně, a společně jsme od té doby projely 19 zemí.

2018

Prošla jsem si vyhořením, učím se pracovat méně, více si vážím volného času, respektuji svůj biorytmus a přestala jsem se snažit vstávat v sedm ráno, když se mi nejlépe pracuje v devět večer.

Navzdory tomu jsem stihla přečíst 95 knih a navštívit 20 zemí. Učila jsem předmět Digitální marketing na Filozofické fakultě MU a příležitostně školím, především reklamu na sociálních sítích a PPC reklamu.

2019–2020

Živím se marketingem, přecházím na volnou nohu a přidávám se do týmu VlakFestu, se kterým organizujeme vlakové výlety do různých destinací od Piešťan po Teherán.

Dovolenou trávím na cestách, zbývající čas čtením a focením knížek na Instagram (mám za cíl ročně přečíst 100 knih) nebo vysedáváním po kavárnách s přáteli.

Zajímá mě psychologie a behaviorální ekonomie a po večerech sjíždím kurzy na CourseřePíšu o cestování tady na blogu a o marketingu na svém LinkedInu.