Přípravy před cestou do Indie

1. Nečtěte žádné hrůzostrašné historky o hromadných přepadáváních a znásilňováních, jen vás vyděsí

Je samozřejmě třeba respektovat základní pravidla bezpečnosti jako nelézt do slumů, nepotulovat se sami potmě v temných zákoutích, nechodit nikam s cizími lidmi a hlídat si věci, ale kdybyste jeli do Barcelony, chovali byste se asi stejně. My jsme se nesetkali ani s kapsáři, natož s horšími kriminálními živly.

2. Připravte své zažívání

Berte probiotika a choďte do indických restaurací, ať útroby trochu připravíte na kořeněná jídla. I tak pro vaše trávení bude zřejmě pobyt v Indii dost náročný, ale když budete dodržovat zásady popsané dále, neměly by vás potkat žádné větší potíže.

3. Naočkujte se

V každém případě se hodí cestovatelský základ, tedy očkování proti žloutence A+B a břišnímu tyfu. Dále je do Indie doporučovaná vzteklina a meningokok. Já jsem se nenechala očkovat ani proti jednomu, protože jsem to nestihla. 

Oběma nemocem se dá docela předcházet, když si dáváte pozor, aby vás nic nepokousalo (kromě psů bacha hlavně na opice) a v uzavřených prostorech, kde je hodně lidí (vlaky, autobusy), používáte roušku.

4. Vybavte lékárničku

Kromě Imodia na zastavení případných průjmů a následných rehydratačních roztoků se hodí něco proti horečce a bolesti, antibakteriální ubrousky a dezinfekce na ruce s obsahem alkoholu. Proti hmyzu mějte dobrý repelent, prý se v Indii místy vyskytuje malárie. A nezapomeňte na opalovací krém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..