7 zajímavostí z barcelonského letiště

Vzhledem k průběhu mé poslední návštěvy Barcelony se do města znovu podívám pouze v případě, že mi vedení města pošle oficiální dopis potvrzující zajištění bezpečnosti a vykázání všech černošských prostitutek za hranice města. Měla jsem však tu čest při cestě do Maroka navštívit barcelonské letiště a i to stálo za to.

1. V Barceloně mají ještě podivnější sochu koně než brněnského Joštova. Vlastně je to takový „anti-joštův kůň“.

2. Personál letiště mluví pouze katalánsky. Ne španělsky, katalánsky, takže se dorozumíváme posunky a gesty.

3. U Burger Kingu po sobě nikdo neuklízí ze stolů a je podle všeho zvykem nechat aspoň půlku zakoupeného menu na stole. Asi pro hladové chudé kolemjdoucí. Takové plýtvání jídlem jsem ještě neviděla. Standardní menu obsahuje sedmidecovou kolu a „king-size“ hranolky, což je o polovinu větší porce než naše velké. Nedivím se, že lidi nesní všechno, ale nedojíst ani půlku hamburgeru, když už jsem si ho koupil?

4. Zásuvky nevedou, wi-fi funguje pouze po přihlášení. Na (mém) mobilu se přihlásit nelze.

5. Klimatizace je nastavena asi na 15 stupňů a šíleně tu táhne.

6. Šipky na cedulích směřujících dolů podle mě běžně znamenají směr zpět, šípky nahoru by měly být směr vpřed, ne?. Tady šipky dolů ukazují dopředu. Hledání toalet se tak stává dobrodružnou hrou.

7. Další vtipnou obměnou je označování bran písmeny místo číslic. Navíc dané písmeno označuje pouze „sekci“ a v ní se na obrazovce chvíli před odletem objeví, že konkrétní brána je Y53. Asi se to Španělům pamatuje lépe než brána 12.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..